Një pukjan ndëshkon Tërbunin, Kastrioti vazhdon kryesimin

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
29 Janar 2018 15:51
Kategoria e Parë, Java e 13-të

Kastrioti e ka mbyllur me sukses ndeshjen e javës së 13-të, e vlefshme për Kategorinë e Parë. Krutanët e patën të vështirë që të gjenin rrjetën për 77 minuta lojë. Pjesa e parë u mbyll në shifrat e bardha 0-0, ndërkohë që në të dytën ish-sulmuesi pukjan i Tërbunit, Taulant Marku, i ka dhënë avantazhin skuadrës. 24-vjeçari shënoi golin e avantazhit dhe atë të fitores për krutanët duke e çuar skuadrën në kuotën e 32 pikëve.

Skuadra e Samuel Nikaj vazhdon kryesimin bindshëm në krye të grupit verior, e ndjekur pas nga Egnatia me 25 pikë, Erzeni në vend të tretë me 19 dhe Beslidhja me 19 të tilla. Tërbuni mbetet në kuotën e 17 pikëve dhe zbret në vendin e gjashtë për këtë javë, një më pak se Dinamo dhe Besëlidhja që qëndrojnë para tij. /EDS/