Notat e lojtarëve, Arsenal 1-2 Eintracht: Xhaka prej më të mirëve, shkëlqen japonezi Kamada

28 Nëntor 2019

Arsenali ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Eintracht Frankfurt me rezultat 2-1 në kuadër të Ligës së Evropës.

Granit Xhaka është kthyer të luajë pas një kohe te Arsenali, shkaku i problmeve me tifozë.

Mesfushori shqiptar ishte ndër më të mirët te Arsenali, duke marr notën 7.1.

Granit Xhaka . (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Pierre Emerick Aubameyang u notua me 7.0, ndërsa Shkodra Mustafi me 6.3.

Lojtari i ndeshjes doli të jetë japonezi Daichi Kamada që shënoi dy herë. Nota e tij ishte 8.8.

Arsenali dhe Eintrachit janë afër të kalojnë në raundin tjetër. /Telegrafi/ 

www.telegrafi.com