Notat e lojtarëve, Arsenal 2-0 Napoli: Vlerësimi për Hysajn dhe të tjerët

11 Prill 2019

Arsenali ka arritur të shënojë fitore ndaj Napolit në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Evropës me rezultat 2-0.

Ndeshja ishte shumë aktive me raste dhe gola, që në fund e nxorën

Ainsley Maitland-Niles ishte lojtari më i vlerësuar me 7.9, ndërsa pas tij vjen Aaron Ramsey me 7.8.

Aubameyang e Hysaj . (Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

Torreira dhe Aumbameyang ishin po ashtu të vlerësuar.

Te Napoli u vlerësua lartë portieri Meret, fal pritjeve fantastike. Elseid Hysaj është notuar me 6.2.

Lojtari më i dobët në përballje ishte Callejon me 5.8. /Telegrafi/ 

www.telegrafi.com