Notat e lojtarëve, Arsenal – Standard Liege: Martinelli yll i mbrëmjes, Vojvoda paraqitje mesatare

03 Tetor 2019

Arsenali ka arritur të fitojë me rezultat të thellë ndaj Standard Liegen me rezultat 4-0, në ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Evropës.

Paraqitje fantastike kishte i riu brazilian Martinelli që shënoi dy gola dhe dha një asistim.

Ai u notuar me notën maksimale 10 për këtë paraqitje.

Gabriel Martinelli . (Photo by Dan Istitene/Getty Images)

Dani Ceballos (8.9), Kieran Tierney (8.8) Joseph Willock (8.1) dhe Reiss Nelson (8.2) janë lojtarë të tjerë që u votuan me notë të lartë.

Nicolas Gavory te Standard u notua më lartë me 6.6, ndërsa Mërgim Vojvoda mori notë 6.0. /Telegrafi/

Notat e lojtarëve të Arsenalit

Notat e lojtarëve të Standard Liege

www.telegrafi.com