Notat e lojtarëve: Barcelona 2-1 Real Sociedad, shkëlqen Lenglet

20 Prill 2019

Barcelona ka bërë edhe një hap drejt titullit të La Ligas pas fitores ndaj Real Sociedadit në Camp Nou.

Meqenëse Blaugranët e fituan ndeshje, nota e tyre mesatare (6.84) është më e lartë në krahasim me Sociedadin (6.43).

Lexo po ashtu: Barca fiton ndaj Sociedadit dhe vazhdon rrugëtimin drejt titullit

Golashënuesi i parë, Clement Lenglet , është vlerësuar si lojtari me notën më të lartë në këtë takim (8.2).

Joseba Zaldua (6.1) dhe Arturo Vidal (6.1) ndajnë vendin për paraqitjen më të dobët në këtë ndeshje.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Barcelonës (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Real Sociedadit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

www.telegrafi.com