Notat e lojtarëve: Barcelona 2-2 Atletico Madrid, Messi më i dalluari

01 Korrik 2020

Barcelona është ndaluar në Camp Nou nga Atletico Madridi në kuadër të javës së 33-të në La Liga, pasi ndeshja përfundoi 2-2.

Golat për katalunasit i shënuan Diego Costa (auto-gol) dhe Lionel Messi, ndërsa për Rojiblanco që të dy golat i realizoi Saul Niguez nga penalltitë.

Barcelona ishte më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.69, derisa Atletico Madridi u vlerësua me 6.56.

Lexo po ashtu: Nuk ka fitues në derbin e La Ligës: Barcelona ngecë në garë për titull

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë derbi ishte Lionel Messi që mori notën 8.6.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Marc-Andre ter Stegen, që u vlerësua me 5.7.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com