Notat e lojtarëve, Chelsea 1-1 Eintracht Frankfurt: Hazard yll i bluve

10 Maj 2019

Chelsea ka kaluar në finale vetëm pas goditjes së penalltive, duke e eliminuar Eitrachtin e Frankfurtit.

Ndeshja u mbyll me rezultat të barabartë 1-1, sikurse që ishte mbyllur në Gjermani.

Eden Hazard që asistoi te goli dhe e shënoi penalltinë e fundit ishte më i miri me 8.9.

Pamje nga ndeshja. (Photo by Clive Mason/Getty Images)

Pas tij lartë u vlerësuan edhe David Luiz me notën 8.0 dhe Loftus Cheek me 7.7.

Te gjermanët më i miri ishte Luka Jovic me 8.4. /Telegrafi/ 

www.telegrafi.com