Notat e lojtarëve, Chelsea 4-1 Arsenal: Një mbrëmje nën magjinë e Eden Hazard

29 Maj 2019

Chelsea ka arritur që të shënojë fitore ndaj Arsenalit në finalen e Ligës së Evropës me rezultat 4-1.

Lojtari i ndeshjes padyshim ishte Eden Hazard që shënoi dy herë dhe e asistoi një gol.

Ai është notuar me 9.7, më shumë se çdo kush që ishte në fushë.

Eden Hazard . (Photo by Alex Grimm/Getty Images)

Pas tij me vlerësim vjen Olivier Giroud që u notua me 9.0.

Vlerësime të mira morën edhe Pedro, Jorginho dhe Azpilicueta.

Te Arsenali më i miri në fushë ishte Granit Xhaka me 6.8.

Granit Xhaka . (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Dështim i ndeshjes doli të jetë Pierre Emerick Aumbameyang, i cili u notua me 5.4./Telegrafi/  

www.telegrafi.com