Notat e lojtarëve: Club Brugge 0-5 PSG, shkëlqejnë Mbappe dhe Di Maria

22 Tetor 2019

Paris Saint-Germaini ia ka shënuar pesë gola në udhëtim skuadrës së Club Brugge për fitoren e tretë rresht në fazën grupore të Ligës së Kampionëve.

Mysafirët ishin dukshëm më të mirë, andaj kanë marrë notë mesatare (7.53) shumë më të lartë, në raport me ekipin vendas (5.69).

Lexo po ashtu: PSG fiton me pesëshe ndaj Club Brugge, shkëlqejnë Mbappe dhe Icardi

I inkuadruar në pjesën e dytë, Kylian Mbappe (9.7) shënoi het-trik dhe një asistim, ashtu që ka marrë vlerësimin më të lartë në këtë sfidë, i ndjekur nga Angel Di Maria (9.5) që dhuroi tri asistime dhe Mauro Icardi (8.5) që realizoi dy gola.

Portieri vendas Simon Mignolet (4.8) ka marrë notën më të ulët në këtë takim i ndjekur nga faza e tij e mbrojtjes.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Club Brugge (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Paris Saint-Germainit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

www.telegrafi.com