Notat e lojtarëve: Espanyol 0-1 Real Madrid, Casemiro vendimtar

29 Qershor 2020

Real Madridi është rikthyer në maje të tabelës falë triumfit në udhëtim te Espanyoli.

Paraqitja e Los Blancos (7.02) ishte dukshëm më e mirë se e vendasve, prandaj ka marrë notë mesatare më të lartë se vendasit (6.40).

Lojtari që e vendosi takimin, Casemiro (8.4), njëherësh është shpallur edhe lojtari i ndeshjes.

Lexo po ashtu: Reali triumfon ndaj Espanyolit dhe rikthehet në krye

Vendasit përgjithësisht kanë marrë vlerësim jo të mirë, ndërsa Sergi Darder (6.0) ka marrë notën më të ulët.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Espanyolit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Real Madridit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com