Notat e lojtarëve, Inter 0-1 Eintracht: Handanovic ruan nderin e italianëve

15 Mars 2019

Interi ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Eintracht Frankfurti (1-0), duke i dhënë lamtumirë edhe Ligës së Evropës.

Te Interi vetëm dy lojtarë kishin paraqitje pozitive.

Handanovic me notën 8.1 dhe Politano me 7.4, janë më të vlerësuar te Interit.

❤️❤️❤️❤️#SGEuropa #InterSGE 0:1 pic.twitter.com/YXNDLepQJt

— Eintracht Frankfurt (@Eintracht) March 14, 2019

Dështimi i madh është De Vrij me 5.7, por as Soares nuk kishte notë më të lartë me 5.8.

Jovic ishte lojtar i më i dalluar  te gjermanët m 7.6.

Vlerësime të mëdha kishte edhe Kostic, Trapp e Ndicka. /Telegrafi/ 

www.telegrafi.com