Notat e lojtarëve: Inter 1-1 Roma, vlerësohet paraqitja e Asamoah

20 Prill 2019

Interi dhe Roma kanë luajtur baras në garën për pozitat që dërgojnë në Ligën e Kampionëve.

Duke qenë se rezultati ishte i barabartë, edhe nota mesatare e Nerazzurrëve (6.78) është e përafërt me atë të Giallorossëve (6.72).

Lexo po ashtu: Interi dhe Roma ndahen baras, vazhdon gara për top-katërshe

Kwadwo Asamoah e ka marrë notën më të lartë te skuadra zikaltër, por edhe në përgjithësi në këtë ndeshje (8.1).

Notën më të ulët e ndajnë portieri i Romës, Antonio Mirante (6.2) dhe mesfushori i Interit, Radja Nainggolan (6.2).

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Interit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Romës (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

www.telegrafi.com