Notat e lojtarëve, Inter 6-0 Brescia: Alexis Sanchez, yll i ndeshjes

01 Korrik 2020

Interi ka marr një fitore të me rezultat të thellë ndaj Brescias me rezultat 6-0, duke shkëlqyer në të dyja pjesët e takimit.

Kjo fitore e mban Interin ende në hap për titull, pasi kur kanë mbetur edhe nëntë xhiro deri në fund, ka tetë pikë pas liderit Juventusit.

Në këtë ndeshje shkëlqeu Alexis Sanchez që shënoi një herë dhe dha dy asistime dhe për këtë u notua me notën 9.5.

Ashley Young po ashtu mori notë të lartë, duke u notuar me 9.0, pas një goli dhe një asistimi.

Lojtari më i dobët i ndeshjes doli Ales Mateju i Brescias me 4.9.

Notat e lojtarëve të Inter

Notat e lojtarëve të Brescia

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com