Notat e lojtarëve: Juventus 2-1 Parma, Ronaldo protagonisti kryesor

19 Janar 2020

Juventusi ka marrĂ« pikĂ« tĂ« plota nĂ« pĂ«rballjen ndaj Parmas pĂ«r t’u shmangur nĂ« krye tĂ« tabelĂ«s nga pĂ«rcjellĂ«si Inter.

Duke qenë skuadra fituese, Zonja e vjetër ka marrë notë mesatare më të lartë (6.97) në krahasim me ekipin mysafir (6.48).

Lexo po ashtu: Ronaldo me dy golat e tij ia fiton tri pikë Juventusit ndaj Parmas

Lojtari i ndeshjes ishte golashënuesi i dyfishtë Cristiano Ronaldo (9.4), ndërsa pas tij renditen asistuesit Paulo Dybala (7.2) dhe Blaise Matuidi (7.2).

Më i miri te Parma ishte Andreas Cornelius (7.4) që hyri nga banka rezervë për të shënuar, ndërsa lojtari me notën më të ulët në ndeshje është sulmuesi Roberto Inglese (5.8).

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Juventusit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Parmas (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

www.telegrafi.com