Notat e lojtarëve, Lazio 0-3 Milan: Bonaventura dhe Kessie, vlerësohen më lartë se të tjerët

05 Korrik 2020

Milani ka arritur një fitore të madhe ndaj Lazios si mysafir (3-0), duke i lënë pas kryeqytetasit në luftë për titulli kampioni.

Hakan Calhanoglu, Zlatan Ibrahimovic edhe Ante Rebic shënuan golat e fitores për kuqezinjtë.

Treshja që shënuan golat ishin ndër lojtarët më të dalluar në fushë, por nota më të mëdha morën dy lojtarë të tjerë.

Patricio dhe Hakan Calhanoglu (Foto: Marco Rosi – SS Lazio/Getty Images)

Giacomo Bonaventura (7.7) dhe Frenk Kessie (7.7), morën notat më të larta.

Te Lazio notën më të ulët e kishte Thomas Strakosha me 5.6.

Lazio ka mbetur pas Juventusit me shtatë pikë, pasi aktualisht ka 68, ndërsa kuqezinjtë tani kanë 46 pikë dhe mbajë pozitën e gjashtë që dërgon në Ligën e Evropës.

Notat e lojtarëve të Lazios

Notat e lojtarëve të Juventusit

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com