Notat e lojtarëve, Lokomotiva 1-2 Juventus: Mesfushori rus më i miri në ndeshje

06 Nëntor 2019

Juventusi ka fituar si mysafir i Lokomotiva Moskës me rezultat 2-1, në ndeshjen e katërt të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Një fitore që ka ardhur në kohën shtesë me një gol të bukur të Douglas Costas.

Lojtari më i mirë i ndeshjes doli të jetë Aleksei Miranchuk me 7.9.

Te Juventusi më të mirët ishin Gonzalo Higuain me 7.7 dhe Douglas Costa me 7.4.

Lojtari më i dobët i ndeshjes ishte Vladislav Ignatjev me 6.1. /Telegrafi/ 

Notat e lojtarëve të Lokomotiva Moska

Notat e lojtarëve të Juventus 

www.telegrafi.com