Notat e lojtarëve, Manchester United 4-0 AZ Alkmaar: Greenwood pothuajse perfekt

13 Dhjetor 2019

Manchester United ka triumfuar përballë AZ Alkmaarin me rezultat 4-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Ligës së Evropës.

Me këtë fitore Djajtë e Kuq e mbajnë vendin e parë në grup me 13 pikë, ndërsa holandezët janë të dytit me nëntë pikë.

Lojtari më i mirë i ndeshjes doli të jetë Mason Greenwood me notën 9.7 falë dy golave të shënuar.

Paraqitje të mirë kishin edhe Ashley Young dhe Juan Mata.

Lojtari më i dobët i ndeshjes ishte Jordi Klasie me 5.2. /Telegrafi/ 

Notat e lojtarëve të Manchester United

Notat e lojtarëve të AZ Alkmaar 

www.telegrafi.com