Notat e lojtarëve, Milan 4-2 Juventus: Rebic, yll i ndeshjes

08 Korrik 2020

Milani ka arritur të marr një fitore të madhe ndaj Juventusit me rezultat 4-2, duke bërë një rikthim të jashtëzakonshëm nga dy gola në disavantazh.

Adrien Rabiot dhe Cristiano Ronaldo shënuan për Juventusin, ndërsa Zlatan Ibrahimovic, Franck Kessie, Leao dhe Ante Rebic për Milanin.

Ante Rebic ishte lojtari i ndeshjes me notën 8.3, ndërsa pas tij u notua Ibrahimovic me 8.2.

Zlatan Ibrahimovic (Foto: Marco Luzzani/Getty Images)

Te Juventusi më i miri ishte Adrien Rabiot me 7.7.

Lojtari më i dobët i kësaj ndeshje ishte Leonardo Bonucci me 5.0.

Juventusi edhe pas kësaj humbjeje mbetet lider më 75 pikë, shtatë më shumë se Lazio që është e dyta. Milani ngjitet në vendin e pestë me 49 pikë.

Notat e lojtarëve të Milan

Notat e lojtarëve të Juventusin

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com