Notat e lojtarëve: PSG 4-0 Marseille, shkëlqejnë Mbappe dhe Icardi

27 Tetor 2019

Paris Saint-Germaini i ka shënuar katër gola në portën e Marseille dhe nuk e ka pranuar asnjë në ndeshjen e Ligue 1.

Performanca e vendasve ishte dukshëm më e mirë, prandaj nota mesatare e tyre (7.39) është shumë e lartë në krahasim me atë të mysafirëve (6.17).

Lexo po ashtu: PSG fiton derbin ndaj Marseille, Icardi vazhdon të shënojë

Në këtë ndeshje kanë shkëlqyer Kylian Mbappe (9.1) dhe Mauro Icardi (8.8), të ndjekur edhe nga Angel Di Maria (8.7).

Nota më e ulët ka shkuar për portierin e Marseille, Steve Mandanda (5.2), i cili i pranoi katër gola.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Paris Saint-Germainit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Marseille (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

www.telegrafi.com