Notat e lojtarëve: Real Madrid 1-0 Getafe, Ramos lojtar i ndeshjes

03 Korrik 2020

Real Madridi e ka ngritur diferencën e pikëve ndaj Barcelonës falë fitores kundër Getafes.

Los Blancos shënuan vetëm një gol, por luajtën më mirë se kundërshtari, prandaj nota mesatare e tyre (6.84) ishte më e lartë se ekipit tjetër madrilen (6.34).

Golashënuesi i vetëm, gjegjësisht kapiteni Sergio Ramos (8.2) është shpallur lojtari më i mirë në këtë takim.

Lexo po ashtu: Reali fiton ndaj Getafes dhe rrit diferencën me Barcelonën

Nota më e ulët, ka shkuar për futbollistin që e shkaktoi penalltinë Mathias Olivera Miramontes (6.10)

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Real Madridit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Getafes (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com