Notat e lojtarëve, Real Madrid 6-0 Galatasaray: Rodrygo dhe Benzema me nota 10-të

06 Nëntor 2019

Real Madridi është këndellur në garë më të fortë në Evropë, atë të Ligës së Kampionëve, duke fituar bindshëm ndaj Galatasarayt me rezultat 6-0.

Rodrygo Goes shënoi het-trik, Karim Benzema dy herë dhe Sergio Ramos një herë në këtë fitore madhështore të mbretërve.

Dyshja Rodrygo dhe Benzema u vlerësuan me notën më të lartë, 10-të.

Rodrygo sonte ishte në top formë . (Foto: Angel Martinez/Getty Images)

Paraqitja e tyre ishte e jashtëzakonshme, ndërsa lartë u vlerësuan edhe Sergio Ramos (7.8) dhe Marcelo (7.9).

Lexo po ashtu: Real Madridi ‘shkatërron’ Galatasarayn – Rodrygo shënon het-trik

Lojtari më i dobët i ndeshjes doli të jetë Yuto Nagatomo me 4.7. /Telegrafi/

Notat e lojtarëve të Real Madrid

Notat e lojtarëve të Galatasaray

www.telegrafi.com