Notat e lojtarëve, Roma 2-1 Empoli: El Shaarawy yll, Veseli me paraqitje solide

11 Mars 2019

Roma ka arritur të shënojë fitore ndaj Empolit me rezultat 2-1 në një ndeshje shumë interesante. 

Në minutat e fundit ndeshja u barazua, por VAR-i e anuloi golin, duke fituar në fund Roma.

El Shaarawy doli lojtar i ndeshjes, me golin e shënuar, duke u notuar me 8.1.

Roma – Empoli. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Schick po ashtu shënoi dhe mori vlerësim me 7.3.

Lexo po ashtu: Ranieri e nis me fitore aventurën e re, romakët shpëtojnë nga VAR-i në minutat e fundit

Zaniolo doli më i dobëti te Roma me 5.9.

Te Empoli është Paqual u vlerësua më lartë (7.0), Ndërsa Veseli e mori notën 6.2. /Telegrafi/

www.telegrafi.com