Notat e lojtarëve: Union Berlin 0-2 Bayern Munich

17 Maj 2020

Bayern Munich e ka mposhtur Union Berlinin me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 26-të në Bundesliga.

Golat për Bavrezët i shënuan Robert Lewandowski (40′) dhe Benjamin Pavard (80′).

Bayerni ishte skuadër më e mirë në fushë, duke marrë notën e përgjithshme 7.15, derisa Union Berlini u vlerësua me 6.28.

Lexo po ashtu: Bayern Munich merr fitoren e parë pas rikthimit të Bundesligës nga coronavirusi, duke mposhtur Union Berlinin

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Pavard, që dhuroi një performancë të mrekullueshme, duke e konkretizuar me gol dhe u notua me 8.9.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide ishte mbrojtësi Neven Subotic, që u vlerësua me 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Union Berlinit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Bayern Munichut (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com