Notat e lojtarëve: Verona 0-1 Milan, vlerësimi për Kumbullën dhe Rrahmanin

15 Shtator 2019

Milani është mjaftuar me një gol të shënuar nga penalltia për të arkëtuar pikë të plota në ndeshjen e zhvilluar si mysafir i Hellas Veronas.

Paraqitja e vendasve ishte më e dobët në krahasim me atë të mysafirëve, prandaj edhe nota e tyre mesatare (6.34) është më e ulët në krahasim me atë të Rossonerëve (6.85).

Nota më e lartë në ndeshje ka shkuar për Mateo Musacchion (8.0), kurse nota më e ulët për Mariusz Stepinskin (5.0) që u përjashtua me karton të kuq.

Lexo po ashtu: Triumf minimal i Milanit në sfidën ndaj Veronas

Nga minuta e parë në këtë takim u inkuadruan futbollistët shqiptarë, Marash Kumbulla dhe Amir Rrahmani.

19-vjeçari Kumbulla ka marrë notën më të lartë te Verona (7.0), kurse kapiteni i Kosovës (që u zëvendësua në minutën e 79-të) është vlerësuar me notën 6.1.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Hellas Veronas (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Milanit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

www.telegrafi.com