Nuk do të ndodhë shkëmbimi Mane-Vinicius

16 Prill 2019

Real Madridi ka kërkuar nga Liverpooli që ta informojë lidhur me mundësinë e transferimit të Sadio Mane – ka bërë të ditur televizioni spanjoll, El Chiringuito.

Mirëpo, që të ndodhë ky transferim, klubi anglez e do në shkëmbim talentin Vinicius Junior.

Vinicius Junior (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Los Blancos nuk dëshiron ta lejojë largimin e sulmuesit brazilian, i cili konsiderohet si një prej talentëve premtues për të ardhmen.

Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet nga Real Madrid

Për këtë arsye, Reali i ka njoftuar Redsat se nuk është i interesuar për shkëmbimin e 18-vjeçarit me Manen.

Sadio Mane (Foto: Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

Mirëpo, klubi spanjoll vazhdon të mbetet i interesuar për sulmuesin senegalez dhe do të përpiqet me forma tjera që të sigurojë shërbimet e tij. /Telegrafi/

www.telegrafi.com