Nuk ka fund telenovela Hysaj, Memushaj zbulon të ardhmen

16 Korrik 2019

Napoli-Hysaj-Atletico Madrid pritet tĂ« jetĂ« njĂ« telenovelĂ« e gjatĂ« vere pasi palĂ«t janĂ« ende shumĂ« larg arritjes sĂ« njĂ« marrĂ«veshje. Klubi spanjoll e ka shprehur publikisht dĂ«shirĂ«n pĂ«r tĂ« transferuar mbrojtĂ«sin shqiptar nĂ« Madrid por oferta e tyre mbetet ende larg asaj qĂ« kĂ«rkon presidenti De Laurentiis. Sipas tĂ« pĂ«rditshmes italiane “Corriere dello Sport”:

Hysaj Napoli

Napoli vijon tĂ« insistoj, Hysaj nuk largohet pa tĂ« paktĂ«n 20 milion euro. Kjo kĂ«rkesĂ« e Napolit ka bĂ«rĂ« qĂ« tratativa tĂ« bllokohet pĂ«r momentin. Drejtuesit e Napolit shpresojnĂ« ende se mund tĂ« marrin shifrĂ«n qĂ« kĂ«rkojnĂ«, fundja as Juventus nuk e ka thĂ«nĂ« fjalĂ«n e fundit, skuadĂ«r e cila ka qenĂ« dhe mbetet e interesuar pĂ«r shĂ«rbimet e anĂ«sorit, pĂ«r mĂ« tepĂ«r qĂ« nĂ« krye tĂ« “ZonjĂ«s sĂ« VjetĂ«r” Ă«shtĂ« ulur njeri i cili e bĂ«ri tĂ« famshĂ«m, Mauricio Sarri.

Memushaj

Në pritje për të kuptuar se kush do të jetë e ardhmja e Hysajt, një tjetër legjionarë i ka dhënë fund spekulimeve në merkato. Ledian Memushaj ka thyer heshtjen duke konfirmuar se do të jetë pjesë e Pescaras edhe për sezonin e ardhshëm, më dëshirën për të ngjitur ekipin në Serie A.
(BalkanWeb)

www.balkanweb.com