Nuk ka konflikt me Dybalan, këmbëngul Allegri

09 Shkurt 2019

Massimiliano Allegri e ka qujatur Pualo Dyalan, djalosh të mençur për faktin se kërkoi falje për sjelljen e tij në barazimin prej 3-3 ndaj Parmas fundjavë e kaluar.

Dybala ishte zëëndësues i pashfrytëzuar në Alianz Stadium teksa një dygolësh i Gervinhos shokoi vendasit në një tjetër rrëshqitje në luftën për titull, kurse argjeninasi u largua nga stoli pa përfunduar ndeshja.

Allegri bëri shaka pas ndeshjes dukethënë se Dybala ishte ftohur, por u raportua se trajneri ka qenë i hidhëruar me veprimet e lojtarit, me çështjen që duket se u zgjidh në stërvitje.

“Ai kërkoi falje, pasi që ishte mirë që një djalosh si ai që është i mençur ta bëjë këtë dhe natyrisht se ai ka përgjegjësi pasi klubi ja ka dhënë fanellën me numrin 10 dhe shiritin e kapitenit kur Chiellini nuk është në fushë”.

“Ai ka pasur një qëndrim që nuk ishte i mirë dhe ai e kuptoi këtë. Rasti është myllur”, deklaroi Allegri.

View this post on Instagram

?. Concentrazione. #focused

A post shared by Paulo Dybala (@paulodybala) on Feb 5, 2019 at 9:38am PST

Sipas Allegrit arritja e Ronaldos nuk ka ndikuar te Dyala.

Sipas teknikut pozita e argjentinasit nuk ka ndryshuar, por karakteristikat e lojtarëve përreth tij. /Telegrafi/

www.telegrafi.com