Nuk po ndalet Ronaldo, i shënon sërish Parmas

19 Janar 2020

Cristiano Ronaldo duket se nuk ka të ndalur sonte.

Ylli portugez ka arritur që ta rikthejë epërsinë për Juventusin ndaj Udineses, 2-1.

34-vjeçari fillimisht e realizoi golin e parë, mirëpo shifrat u barazuan nga Andreas Cornelius në minutën e 55-të.

Festa e Parmas nuk zgjati shumë dhe pesë herë fituesit i Topit të Artë e riktheu epërsinë për torinezët në të 58-në.

Ronaldo deri më tani në këtë sezon ka arritur të shënojë 16 gola, e që po kalon nëpër një formë fantastike. /Telegrafi/

GOAL! #Juventus 2-1 #Parma (#Ronaldo)#JuveParma https://t.co/HTrhd3PSw5

— gif Goals (@gifGoals_) January 19, 2020

www.telegrafi.com