Nwabueze thyen Shkurtaj, “Këpuca e Artë” shkon në Laç

30 Korrik 2020

Kukësi mbylli një sezon pa asnjë trofe por nuk arriti as ti bëj një dhuratë lumturie Vasil Shkurtaj. “Këpuca e Artë” shkon këtë sezon në Laç pasi golashënuesi më i mirë u shpall Kyrian Nwabueze. Me 24 gola, Nwabueze lë pas sulmuesin vlonjat duke arritur të bëj për vetë një trofe të veçantë.

Shkurtaj O

Shkuraj e mbylli sezonin në kuotën e 22 golave, 2 gola me pak se Nwabueze. Në vendin e tretë për golashënuesin më të mirë u renditet Sherif Kallaku me 14 gola, një më shumë se Majkëll Ngoo, 13 gola arriti të realizoj gjigandi anglez në sezonin e tij të tretë me fanellën e Tiranën.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com