Objektivi i Juves e Unitedit, Marco Verratti: Mund ta përfundoj karrierën në PSG

06 Mars 2019

Marco Verratti është i hapur për të përfunduar karrierën futbollistike te PSG.

Italiani është bërë objektiv e Manchester Unitedit dhe Juventusit në sezonet e fundit.

Mesfushori ka një kontratë të vlefshme deri në vitin 2021 dhe pranon se do të jetë i hapur për të ri-nënshkrimit me parisienët.

Marco Verratti (Foto by Thananuwat Srirasant/Getty Images/Guliver)

“Këto janë gjëra për të cilat as nuk flas. E di që agjenti im [Mino Raiola] dhe klubi, të cilët flasin me njëri-tjetrin”, i tha ai Le Parisien.

“Por nuk kemi nënshkruar asgjë, ka akoma shumë vite për të ardhur tek kontrata ime e re. Nuk kam problem të nënshkruaj një kontratë të re”.

Lexo po ashtu: Berbatov: Verratti ma kujton Xavin dhe Iniestan, do të ishte i përsosur për Unitedin

“Unë do t’i bëj së shpejti 27 dhe nëse nënshkruaj një kontratë tjetër, do të jetë për katër apo pesë vjet. Mund ta përfundoj karrierën time këtu, nëse klubi dëshiron atë, çfarëdo që të ndodhë, do të mbetem gjithmonë mirënjohës ndaj PSG-së”, tha italiani.

Ndryshe, Verrati deri më tani ka pasur 175 paraqitje për francezët dhe ka shënuar pesë gola në të gjitha garat. /Telegrafi/

www.telegrafi.com