Operohet Murray: Kthehem më i fortë se më parë

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
8 Janar 2018 21:45
Ish-numri 1 i botës në tenis, Andi Murray

Ish-numri 1 i botës në tenis, Andy Murray ka dhënë një deklaratë se është operuar në Australi dhe shpreson që të kthehet në fushë për të nisur sezonin për t’u bërë gati për ndeshjet e verës.

“Sot kam kryer një ndërhyrje kirurgjikale në krahun e djathtë në St.Vincent Hospital në Melbourne”, ka shkruar tenisti skocez në faqen e tij në “facebook”.

“Dëshiroj të falënderoj doktorin John O’Donnell dhe të gjithë personelin që më ka mbikëqyrur. Nuk është koha që të kthehem në tenis”, ka vijuar Murray. “Falënderoj të gjithë për mbështetjen në ditët e fundit. Do rikthehem”, janë fjalët e tij.

“Ju siguroj që nuk dua të sforcohem për asgjë, kthehem të luaj vetëm kur të jem gati. Do t’ia dal të luaj edhe po të jem me 95% të potencialit tim, besoj se do të jetë e mjaftueshme për të arritur shumë shpejtë nivelin e lartë”.

Ish-numri një i botës ndaloi aktivizimin pas eliminimit nga çerekfinalet e Wimbledon për shkak të problemit të krahut të djathtë dhe kështu që rrëshqiti në vendin e 19 në renditjen botërore. /EDS/

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike