Pakti i bërë në muajin gusht, ja çfarë do të ndodhë me Konten nëse humb ndaj Realit ndeshjen tjetër

05 Nëntor 2020

Interi nuk po kalon një moment shumë të mirë, teksa në Ligën e Kampioneve, renditet në vendin e fundit në grup me vetëm 2 pikë. Zikaltërve i duhen vetëm fitore në ndeshjet e radhës, për të tentuar kalimin e fazës së grupeve.

Megjithatë nuk do të jetë e lehtë, pasi përballë do të ketë Realin e Madridit, që i mposhti ata vetëm 2 ditë më parë. Menjëherë pas humbjes ndaj spanjollëve, të shumtë ishin tifozët zikaltër që kërkonin shkarkimin e trajnerit.

Por, Konte do të vazhdojë të jetë pjesë e Interit, pavarësisht se çfarë do të ndodhë në ndeshjen e radhës në Champions. Sipas asaj që shkruan “La Repubblica”, Konte do të vazhdojë të jetë në drejtimin e Interit, edhe nëse humb ndeshjen e radhës ndaj Realit në “San Siro”.

Në muajin gusht, drejtuesit e Interit dhe Konte bënë një pakt, ku iu besua drejtimi i skuadrës edhe për sezonin e ri dhe tani bëhet me dije se ai do të vazhdojë të jetë në pankinë, pavarësisht se çfarë ndodh në ndeshjet e ardhshme. Megjithatë durimi mund të marrë fund te drejtuesit zikaltër, nëse skuadra nuk rikthehet të bindë me rezultate deri në muajin janar.

PANORAMASPORT.AL

www.panorama.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan