Paqja me Partizanin, Gjici: Dua titullin, dhjetori do ketë prurje

15 Dhjetor 2018

TIRANË

Presidenti i skuadrës së Kukësit, Safet Gjici tha për mediat pas përfundimit të sfidës me Partizanin se brenda dhjetorit do të  firmosë kontratë me dy ose tre lojtarë, që sipas tij janë të gatshëm për të ndihmuar Kukësin.

Ai tha pĂ«r “SuperSport” se objektivi madhor Ă«shtĂ« titulli kampion, por pranoi faktin se rivaliteti Ă«shtĂ« shumĂ« i fortĂ« dhe kampionati ka shumĂ« ditĂ« kalendarike pĂ«r tĂ« luajtur.

“TĂ« kĂ«naqur do ishim me fitoren, por nuk desh sot. Duhet tĂ« pĂ«rforcojmĂ« disa reparte qĂ« janĂ« tĂ« domosdoshme pĂ«r t’u pĂ«rforcuar. Kemi disa probleme. Mesfusha kishte probleme pĂ«r shkak dĂ«mtimesh.

Nuk ishin Shafik dhe Dzaria. Me ato të dy do të kishim një rezultat tjetër. Ne të gjitha ndeshjet i luajmë jashtë por them se dhe kjo pikë është e kënaqshme. Kemi piketuar disa lojtarë, besoj brenda dhjetorit do lidhim kontratën me 2-3 lojtarë të mirë që të bëjnë diferencën në ato repartet që kërkon trajneri.

Objektivi jonĂ« Ă«shtĂ« titulli kampion, gjithsesi kampionati Ă«shtĂ« i gjatĂ«. Do t’i marrim ndeshjet 1 e nga 1, konkurrenca Ă«shtĂ« e fortĂ«, nĂ« garĂ« jemi”, tha ai.

(n.m/BalkanWeb)

www.balkanweb.com