Paraqitja e Ashley Young ndaj Barcelonës shihet si më e keqja në histori – 32 topa të humbur, 11 harkime pa adresë, tifozët e sulmojnë me komente pas ndeshjes

11 Prill 2019

Ishte një natë për tu harruar nga Ashley Young, gjë që jo pak i ka irrituar tifozët e Manchestr Unitedit.

Ai në ndeshjen çerekfinale të Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës e ka humbur topin hiq më pak se 32 herë, por e keqja nuk mbyllet me kaq.

Young kishte përballë lojtarë si Lionel Messit dhe Luis Suarez, gjë që i dha pak mundësi të tregojë shumë në sulm, pasi ishte i koncentruar në mbrojtje.

Ashley Young. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Pamundësia e 33-vjeçarit për të gjetur një shokë të skuadrës me harkime u kthye në diçka frustëruese për tifozët.

Ai bëri në total 11 harkime në zonë, por nuk arriti asnjëherë ta gjejë një shokë të tij në asnjë rast të vetëm.

Ashley Young vs Barcelona last night was disgraceful:

Attempted 11 crosses and none of them found a United shirt
73.3% pass accuracy – lowest on team
0 dribbles completed
0 crosses completed
0 aerials duel won

Manchester United’s captain. pic.twitter.com/v8ncDaHCbi

— Devils of United (@DevilsOfUnited) April 11, 2019

Në fakt, saktësia e tij n pasime ishte kalon 73.3 për qind, më e ulta në fushë.

Kjo paraqitje ka bërë që shumë tifozë të shpërthejnë në rrjetet sociale me këtë paraqitje të tij.

Tonight, Ashley Young lost possession a total of 32 times and attempted 11 crosses with 0 meeting their target. No player on the pitch lost possession more or had a worse crossing rate than him. pic.twitter.com/hOrObBQ3J3

— UtdArena. (@utdarena) April 10, 2019

Shumë e bazojnë këtë paraqitje të Young të dobët si të dëmshëm për skuadrës, pasi United nuk ka goditur asnjëherë në portë përgjatë 90 minutave.

Young ka tentuar në total 13 harkime në dy ndeshjet e fundit për Manchester United, dhe asnjë prej tyre nuk ka qenë i saktë.

Was that Ashley Young performance the worst individual display of recent times?

Struggling to think of any that top it.

— JoshGI ?? (@JoshGI97) April 10, 2019

Scott McTominay has been absolute immense for Manchester United tonight.

Ashley Young has been the complete opposite. Worst performance we've seen in a Champions League quarter-final in a long time. #MUFCBarça #UCL

⚽?????????

— Football Tweet (@Football__Tweet) April 10, 2019

Ashley Young having one of the worst performances In the history of the champions league

— George Fenton (@_GeorgeFenton) April 10, 2019

Manchester United ka më të vërtet nevojë për një mbrojtës të djajthtë më të mirë. /Telegrafi/

Ashley Young highlight ?????? pic.twitter.com/0JwyNkV889

— Big Dunc (@Duncanreddevil) April 10, 2019

www.telegrafi.com