Paris SG interesohet për yllin e Manchester United

31 Tetor 2018

Sulmuesi i Manchester United, Alexis Sanchez kërkohet nga Paris Saint-Germain dhe kampionët e Francës do të bëjnë një ofertë për kilianin. 29-vjeçari, kërkohej edhe vitin e kaluar nga PSG, por zgjodhi të bashkohet me “Djajtë e Kuq”, nga Arsenali. Ai ka luftuar që nga ardhja e tij e “Old Trafford”, dhe nuk preferohet hedhur nga trajneri Jose Mourinho. Ylli kilian fiton 505,000  sterlina në javë dhe është nga më të paguarit në skuadrën e Manchester United. PSG do të jetë i gatshëm të marrë Sanchez nga United për aq kohë sa ata mund ta lën të lirë të largohet apo edhe në një transferim pa shumë kosot në verë.

Kampionët francezë pritet të humbasin një nga Neymar ose Kylian Mbappe verën e ardhshme dhe do të duhet një zëvendësues. Një burim i “Old Trafford” tha: “Ka pasur disa pëshpëritje që PSG duan të marrin Alexis verën e ardhshme. Nuk është sekret që ai ka luftuar për një vend në formacion dhe nuk ka arritur pritshmërit. PSG kishte interes për të para se United të nënshkruante, por ai preferoi të qëndronte në Angli në atë kohë. Kjo mund të ketë ndryshuar tani”. /EDS/

************************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.