Parma – Inter, formacionet zyrtare

09 Shkurt 2019

Parma dhe Interi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Nerazzurrët janë mysafirë të Parmas në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të të Serie A, e cila zhvillohet nga ora 20:30 në stadiumin Ennio Tardini.

Skuadra e Luciano Spalletti ka një barazim dhe dy humbje në tri ndeshjet e fundit dhe shpreson t’i kthehet fitores në këtë udhëtim.

Tutto è pronto nello spogliatoio ✅
Tra non molto #ParmaInter ??⚫️? pic.twitter.com/iRyqeZCHAF

— Inter (@Inter) February 9, 2019

Në anën tjetër, vendasit e Parmas kanë marrë një barazim të madh në udhëtim te Juventusi dhe presin rezultatin pozitiv edhe ndaj Interit.

The Crociati's shirts are up in their places waiting for the guys.#ParmaInter is under two hours away! ???#ChinoisiAmo #ForzaParma ⚽️?? pic.twitter.com/TqkzBlq5bq

— Parma Calcio 1913 (@ParmaCalcio_en) February 9, 2019

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Parma: Sepe; Iacoponi, Bruno Alves, Bastoni, Gagliolo; Kucka, Scozzarella, Barilla; Gervinho, Inglese, Siligardi

Inter: Handanovic; D’Ambrosio, Skriniar, De Vrij, Asamoah; Vecino, Brozovic, Joao Mario; Nainggolan, Perisic; Icardi

?#ParmaInter: la nostra formazione!#FORZAINTER ?⚫️? pic.twitter.com/sdokfWuWBn

— Inter (@Inter) February 9, 2019

/Telegrafi/

www.telegrafi.com