Partizani ndez nesër kryeqytetin, ja detajet e festës së titullit!

25 Maj 2019

E nesërmja do të jetë një ditë e paharrueshme për tifozët e Partizanit, të cilët janë gati të festojnë në mënyrën më të mirë të mundshme një titull kampion që rikthehet në shtëpinë e tyre pas plot 26 vitesh mungesë. Në vitin e largët 1993, ishte Partizani i drejtuar nga Sulejman Starova ai që çonte lart për herë të fundit trofeun. Nesër, kapiteni Alban Hoxha do të bëjë të njëjtën gjë në stadiumin “Selman Stërmasi”, me të kuqtë e Gegës, që do të festojnë një titull mëse të merituar.

Partizani Festa

Por jo vetëm kaq, atmosfera festive do të vijojë dhe pas ndeshjes ndaj Kukësit dhe ceremonisë së dorëzimit të trofeut. Drejtuesit e Partizanit kanë organizuar një superkoncert në sheshin “Nënë Tereza” për të gjithë fansat e kuq dhe jo vetëm. Nën moderimin e Hygerta Sakos, Aulona Mustës dhe Koço Devoles, tifozët do të shijojnë një mbrëmje që do të pasurohet me këngët e Aleksandër Gjokës, Eneida Tarifës, Shpat Kasapit, Gjikos dhe mjaft këngëtarëve të tjerë.

Gjithashtu do të zhvillohet parada e kampionëve. Autobusi me ekipin e Partizanit do të përshkrojë bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ndërsa me të mbërritur në sheshin “Nënë Tereza”, qielli do të ndriçohet nga qindra fishekzjarre, që do të celebrojnë kampionët e rinj të Shqipërisë.

(Balkanweb)

www.balkanweb.com