Pas interesimit të Real Madridit, Van de Beek: Ka gjasa që të mbetem te Ajaxi

14 Gusht 2019

Duket se Real Madrid do të humb në një tjetër objektiv të afatit kalimtar të verës, ku Donny Van de Beek pritet të mbetet te skuadra e Ajaxit edhe për këtë sezon.

Trajneri Erik Ten Hag kishte thënë se po pret që mesfushori të qëndrojë gjersa të njëjtën gjë e ka pohuar edhe vetë lojtari.

Ai ka folur pas takimit të mbrëmshëm në kuadër të kualifikimeve të Ligës së Kampionëve, ku holandezët triumfuan 3-2 kundër PAOK-ut.

“Asgjë nuk është e sigurt akoma, por ka mundësi që unë do të vazhdoj këtu”, tha lojtari në zona e përzier.

“Çfarëdo që të ndodhë, Real Madrid dhe Ajax janë dy klube fantastike. Nuk mund të ankohem”, pohoi ndër të tjerash futbollisti, i cili ishte një ndër më meritorët për sukseset e klubit gjatë vitit të kaluar.

Ndryshe, 22-vjeçari deri më tani ka pasur 97 paraqitje për kampionët dhe ka shënuar 22 gola në të gjitha garat. /Telegrafi/

www.telegrafi.com