Pas Ramseyt, Juventusi e do edhe Iscon

11 Janar 2019

Mediumi i njohur Sky Sport Italia pretendon se Juventusi do tĂ« fokusohet nĂ« Iscon pas marrĂ«veshjes me Aaron Ramsey, ndĂ«rsa kapiteni Sergio Ramos e pranon se mesfushori Ă«shtĂ« nĂ« njĂ« situatĂ« ‘tĂ« komplikuar’ te Real Madridi.

Gazetari i njohur italian Gianluca Di Marzio është në linjë me Sky-in se ardhja e Ramsey nga Arsenali do të bëhet zyrtare pas Superkupës së Italisë javën e ardhshme.

PĂ«r mĂ« tepĂ«r, Juventusi nuk do tĂ« ndalet kĂ«tu dhe po “tundohet gjithnjĂ«” nga mundĂ«sia e transferimit tĂ« Iscos kĂ«tĂ« verĂ«.

Lexo po ashtu: Juventusi arrin marrĂ«veshje me Ramseyn – Uellsiani prezantohet nĂ« javĂ«n e ardhshme, por vjen nĂ« verĂ«  

Di Marzio shpjegon se BianconerĂ«t kanĂ« pasur interesim pĂ«r spanjollin ‘pĂ«r tĂ« paktĂ«n pesĂ« vjet’ dhe e kanĂ« informuar kampin e tij tĂ« enjten qĂ« ende janĂ« pas tij.

Isco Alarcon (Getty Images)

Isco ndihmoi Mbretërit të fitojë tre Ligat e Kampionëve të njëpasnjëshme nën drejtimin e Zinedine Zidane, por ka filluar vetëm pesë herë në La Liga këtë sezon dhe kjo situatë nuk po i pëlqen aspak.

“ËshtĂ« njĂ« situatĂ« e komplikuar pĂ«r tĂ«”, ka thĂ«nĂ« Ramos pas fitores sĂ« Los Blancos 3-0 nĂ« Copa del Rey ndaj Leganes.

Lexo po ashtu: Juventusi me plan për ta rinovuar komplet mesfushën, tre yje mund të vijnë në verë

“Gjithkush dĂ«shiron tĂ« luajĂ«. Vendimet merren nga trajneri. GjithmonĂ« flitet pĂ«r portierin tonĂ«, pĂ«r numrin 9, por ne jemi Real Madridi”.

“Ne duhet ta ushqejmĂ« shtypin dhe kjo Ă«shtĂ« ajo qĂ« ne po bĂ«jmĂ« kĂ«shtu qĂ« ju [gazetarĂ«t] nuk mĂ«rziteni”, pĂ«rfundoi kapiteni i Realit. /Telegrafi/

www.telegrafi.com