Pas transferimit, Guri merr edhe një tjetër super lajm

Pas transferimit, Guri merr edhe një tjetër super lajm

Dje u zyrtarizua kalimi i Sindrit Gurit në Belgjikë te KV Oostende, ndërsa sot vjen një tjetër lajm i gëzueshëm për “bomberin” shkodran. Më në fund trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panuçi, është bindur që të ftojë për dy ndeshjet miqësore të muajit maj sulmuesin në fjalë. Ai do të jetë pjesë e Shqipërisë për dy përballjet që do të luhen kundër Ukrainës dhe Kosovës.

Këtë lajm e pohon vetë skuadra kuksiane, e cila me anë të një deklarate në faqen e rrjetit social “facebook”, ka bërë me dije se në zyrat e klubit verilindor ka mbërritur ftesa për futbollistin që ka shënuar 19 gola gjatë 34 javëve të kampionatit të Kategorisë Superiore. /EDS/

Deklarata e klubit të Kukësit

Sindrit Guri vishet kuq e zi.

Pas bluzës së kampionëve në fuqi Sindrit Guri tani vishet me atë të ekipit të Kombëtares shqiptare.

Më në fund duket se pas ekipit belg të Ostendes, Sindrit Guri ka bindur dhe trajnerin e Kombëtares Shqiptare Kristian Panuçi për t’u bërë pjesë e saj.

Para dy vitesh Guri erdhi te Kukësi si një lojtar i zakonshëm, por falë punes së tij dhe të ekipit kuksian arriti të bëhet një nga lojtarët më të mirë të kampionatit shqiptar.

Për klubin kuksian ky është një vlerësim që pohon edhe njëherë se Kukësi është një ekip me peshë në futbollin shqiptar.

Sindrit Guri i bashkohet lojtarëve të tjerë që nga radhët e Kukësit janë bërë pjesë e Kombëtares shqiptare dhe asaj kosovare si: Cikalleshi, Koliçi, Alla, Musolli, Hoxha.

Klubi kuksian i uron suksese të mëtejshme Sindrit Gurit në karrierën e tij futbollistike.