Pavard: Nuk e zgjodha Bayernin shkaku parave

03 Shkurt 2019

Benjamin Pavard është futbollisti i ri i kampionëve të shumëfishtë të Gjermanisë, Bayern Munich.

Gjiganti gjerman arriti t’i siguronte shĂ«rbimet e mbrojtĂ«sit francez edhe pse shumĂ« skuadra ishin tĂ« interesuara pĂ«r tĂ«.

Për transferimin e reprezentuesit francez, Bayern pagoi 35 milionë euro te Stuttgarti, ndërsa Pavard do të jetë nën urdhrat e Niko Kovac që nga 1 korriku.

Ka qenë vetë francezi që ka folur për transferimin e tij në Munich.

“Kishte shumĂ« klube tĂ« interesuara, por kur erdhi oferta e Bayernit mu desh tĂ« mendoja njĂ« sekondĂ«. Po mĂ« kĂ«rkon klubi mĂ« i madh nĂ« botĂ« dhe vendosa qĂ« tĂ« nĂ«nshkruajĂ« pĂ«r tĂ« vazhduar historinĂ« me kĂ«tĂ« klub”, tha Pavard.

Benjamin Pavard gjatë Kampionatit Botëror (Foto: Getty Images)

Francezi ka thënë se nuk iu bashkua Bayernit vetëm shkaku i parave.

“Ndryshimi nga Stuttgarti nĂ« Bayern nuk ka ndodhur vetĂ«m shkaku i parave. E dua GjermaninĂ«, mentalitetin kĂ«tu dhe BundesligĂ«n. Kjo Ă«shtĂ« arsyeja qĂ« unĂ« zgjodha tĂ« luaja te Bayernit dhe jo nĂ« ndonjĂ« klub e kampionat tjetĂ«r”, u shpreh Pavard.

22-vjeçari krejt në fund tha se dëshiron ta fitojë Ligën e Kampionëve me Bayernin. /Telegrafi/

www.telegrafi.com