Payet shënon gol nga një kënd pothuajse i pamundur në ndeshjen Saint Etienne – Marseille

05 Shkurt 2020

Dimitri Payet ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni deri më tani nga një kënd pothuajse të pamundur në ndeshjen ndaj Saint Etienne.

Mesfushori i Marseilles e pranoi topin nga krahu, për të shkuar më pas nga rivënia e këndit.

Ish-anëtari i West Hamit arriti të mënjanonte mbrojtësit kundërshtar me një driblim, për të kaluarën në epërsi skuadrën e tij në minutën e shtatë.

Në rrejtët sociale goli i tij është bërë viral, derisa tifozët e vlerësojnë shumë teknikën e 32-vjeçarit në këtë gol.

Etienne dhe Marseille po përballen në kuadër të javës së 23-të në Ligue 1, ndërsa rezultati aktual është 0-1. /Telegrafi/

www.telegrafi.com