Pep Guardiola: Nuk do të jem trajner deri në të 70-tat

14 Prill 2019

Pep Guardiola ka pohuar se ai nuk ka energji të veçantë për të pasur një karrierë të gjatë si Roy Hodgson.

Bosi i Manchester Cityt mund të konsideorhet si menaxheri më i mirë i gjeneratës së tij.

Por, të drejtuarit e një skuadre deri në moshën 70 vjeçare është një gjë që Guardiola e ka hedhur poshtë.

Roy Hodgson trajner si 71 vjeçar

“Duhet të keni energji të veçantë dhe mendoj se në moshën 71 vjeçare, është vetëm Roy Hodgson që mund ta bëjë. Unë? Asnjëherë. E pamundur”.

“Roy Hodgson e do futbollin. Është e pabesueshme. Kur ajo ndodh, është për shkak të vet pasionit”.

“Do të jetë mirë ta shoh atë sërish të dielën”, potencoi Guardiola. /Telegrafi/

www.telegrafi.com