Perisic më i miri: Hertha Berlin 0-4 Bayern Munich, notat e lojtarëve

19 Janar 2020

Bayern Munich ka fituar 4-0 ndaj Hertha Berlinit në kuadër të javës së 18-të në Bundesligë.

Golat për Bavarezët i shënuan, Thomas Muller (60’), Robert Lewnadowski (73’), Thiago Alcantara (76’) dhe Ivan Perisic (84’).

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte anësori kroat, që u notua me notën 10.

Lexo po ashtu: Bayerni fiton me rezultat bindës ndaj Hertha Berlinit

Në anën tjetër, dështimi i këtij takimi doli të jetë mesfushori i Herthas, Vladimir Darida, që u vlerësua me 5.7.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Hertha Berlinit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Bayern Munichut (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

www.telegrafi.com