Perisic nuk mund të luajë në ndeshjen e parë për Bayern Munichun

13 Gusht 2019

Ivan Perisic është lojtari më i ri i Bayern Munich pasi u transferua nga Interi në formë huazimi me të drejt blerje. 

Mesfushori kroat rikthehet në Bundesliga pasi më parë ka luajtur me Borussia Dortmundin dhe Wolfsburgun.

Perisic nuk do të jetë në gjendje të debutojë me bavarezët në ndeshjen e parë të kampionatit.

#ServusIvan!🔴⚪ #MiaSanMia pic.twitter.com/B2AIbbrZMW

— FC Bayern München (@FCBayern) August 13, 2019

Arsyeja është se kroati është i pezulluar pasi mori kartonin e pestë të verdhë në ndeshjen e fundit të sezonit të kaluar në Serie A.

Pezullimi është i vlefshëm edhe nëse ndryshon klub dhe kampionat. /Telegrafi/  

www.telegrafi.com