Perisic pas prezantimit te Bayerni: Jam te klubi më i madh gjerman

13 Gusht 2019

Ivan Perisic tashmë së paku një vit do të luajë si i huazuar te Beryn Munichu.

Bavarezët kanë siguruar për një vit shërbimet e kroatit, por mundi ta zgjasin bashkëpunimin në rast se vendosin ta blejnë kartonin e lojtarit për njëzet milionë euro.

Sulmuesi anësor pas prezantimit te gjiganti gjerman, ka pohuar se Bayern është një nga klubet më të mëdha në Evropë.

#FCBayern have signed Croatia international Ivan Periơić. The World Cup runner up will join the club on loan from Inter Milan with immediate effect. #ServusIvan #MiaSanMia pic.twitter.com/gHJVZtxYOC

— FC Bayern English (@FCBayernEN) August 13, 2019

“Jam nĂ« ekipin mĂ« tĂ« madh gjerman, por edhe ndĂ«r mĂ« tĂ« mirĂ«t nĂ« EvropĂ«. Kur mu ofrua mundĂ«sia qĂ« tĂ« luajĂ« nĂ« kĂ«tĂ« klub, nuk kam menduar dy herĂ« dhe kam pranuar ofertĂ«n”.

“UnĂ« mund tĂ« luajĂ« me tĂ« dyja kĂ«mbĂ«t, do tĂ« thotĂ« se mund tĂ« paraqitem nĂ« tĂ« majtĂ« ose nĂ« tĂ« djathtĂ« tĂ« fushĂ«s. Jam i hapur pĂ«r tĂ« gjitha dhe do tĂ« luajĂ«, aty ku do tĂ« mĂ« vendos trajneri”, tha reprezentuesi i KroacisĂ«.

Ndryshe, kroati më parë ka luajtur për VfL Wolfsburgun dhe Borussia Dortmundit para transferimit në Inter për 19 milionë euro në vitin 2015. /Telegrafi/

đŸ—Łïž "I promise to give my best every day" đŸ’Ș #ServusIvan #packmas pic.twitter.com/rAjtQmz2KM

— FC Bayern English (@FCBayernEN) August 13, 2019

www.telegrafi.com