Plot 528 ditë pa gol nga goditjet e dënimit – Ramos thyen “mallkimin” e Real Madridit

25 Qershor 2020

Real Madridi shënoi golin e parë nga goditja e dënimit pas 528 ditëve, me Sergio Ramosin, që gjeti rrjetën kundër Real Mallorcas.

Los Blancos kanë luftuar që të gjejnë personin e duhur për të goditur nga situatat kur topi është i ndalur, pasi që kur Cristiano Ronaldo u largua nga klubi, Real Madridi ka vuajtur në këtë drejtim.

Emra si Gareth Bale, Luka Modric dhe Toni Kroos ishin ata që preferoheshin për t’i gjuajtur goditjet e dënimit, por që nuk arrinin ta gjenin rrjetën.

Sergio Ramos (Foto: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Ramos e theu thatësirën e golit nga goditja e dënimit dhe atë me stil, me një gjuajtje madhështore nga 20 metra.

Ishte goli që i dha avantazhin e dyfishtë Real Madridit ndaj Mallorcas.

Sergio Ramos AKA the best CB itw just scored one the most beautiful free kicks I’ve ever seen pic.twitter.com/fDgQVe0fuz

— Sami (@SamiZaiiin2) June 24, 2020

Dani Ceballos ishte lojtari i fundit i Real Madrid që kishte shënuar nga një goditje dënimi dhe atë e bëri kundër Real Betisit në janar të vitit 2019. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com