Pochettino: Nuk e vendos të ardhmen pa u mbyllur finalja me Liverpoolin

24 Maj 2019

E ardhmja e Mauricio Pochettinos te Tottenhami është në dyshim, pasi trajneri argjentinas preferohet nga shumë klube të ndryshme, sidomos nga Juventusi.

Argjentinasi ka zhvilluar një sezon fantastik, pasi klubi londinez nuk bleu asnjë lojtarë, as në afatin e verës, as në dimër.

Pavarësisht kësaj, Tottenhemin për herë të parë në histori do të luajë në një finale të Ligës së Kampionëve, kundër Liverpoolit.

Pochettino e Lloris . (Photo by Dan Mullan/Getty Images )

Pochettino ka folur për të ardhmen duke thënë se nuk do të marr vendim para finales.

“Nuk do tĂ« marr asnjĂ« vendim pĂ«rpara finales kundĂ«r Liverpoolit. ËshtĂ« shumĂ« e rĂ«ndĂ«sishme tĂ« njoh planet qĂ« ka klubi pĂ«r tĂ« ardhmen”.

Pochettino me stafin te Tottenham Hotspur . (Photo by Marc Atkins/Getty Images)

“NĂ«se duam tĂ« rikthehemi pĂ«rsĂ«ri nĂ« finalen e LigĂ«s sĂ« KampionĂ«ve vitin tjetĂ«r dhe duam tĂ« rivalizojmĂ« me Manchester Cityn dhe Liverpoolin pĂ«r titull, atĂ«herĂ« duhet tĂ« pĂ«rforcohemi nĂ« verĂ«â€, ka thĂ«nĂ« Pochettino. /Telegrafi/

www.telegrafi.com