Policia franceze izolon për 16 orë tifozët e PSG-së që dogjën çfarë panë në qytet

24 Gusht 2020

Tifozët e Paris Saint-Germain nuk e kanë pritur edhe paq mirë dështimin e skuadrës së tyre në finalen e Ligës së Kampionëve.

Parisienët u mposhtën 1-0 nga Bayern Munichu në rrugëtimin e tyre të parë në histori në finale, duke mbetur kështu zemërthyer.

Nga disfata e pësuar në garën më të madhe për klube në Evropë, tifozët e PSG-së ishin të acaruar dhe filluan të djegin çfarë kishin parë në rrugë.

Lexo po ashtu: Tifozët e PSG-së shkatërruan vetura, ndezën zjarre dhe u përleshën me policinë pas humbjes nga Bayerni

Me të dalë nga stadiumi i Parku i Princave, përkrahësit e kampionit nga Ligue 1 kishin filluar të protestonin.

Lexo po ashtu: Derisa finalja po zhvillohet mbrapa dyerve të mbyllura, qindra tifozë të PSG-së janë mbledhur në Parkun e Princave për të shikuar ndeshjen

Policia franceze nuk arriti që t’i kontrollonte ata dhe makina e lokale ishin duke u djegur nga huliganë të PSG-së.

Nga skena të tilla, policia në Francë ka marrë vendim se do të ketë ndalesë prej 16 orësh për çdo tifozë të PSG-së që shihet në rrugë. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan