REZULTATET LIVE
Shiko listen e plote
Gjuajtja përfekte e futbollistit sirian

Portier që godet kështu nuk keni parë asnjëherë

4 Janar 2018 12:28

Portieri i kombëtares siriane Ibrahim Alma ka bërë një goditje origjinale nga zona në ndeshjen ndaj Kinës që drejtohet nga Marcello Lippi. Futbollisti 26-vjeçar ndërsa duhej të ekzekutonte topin nga zona e tij, vendosi që ta gjuajë me dorën e djathtë dhe jo me këmbë.

Alma e gjuajti sa kishte fuqi dhe loja vazhdoi normalisht. Në këtë rast kujtojmë që ai ka vepruar njësoj sikurse volejbollistet kur gjatë ndeshjes gjuajnë shërbimet.

Video e këtij momenti fantastik është komentuar dhe vlerësuar nga tifozët dhe jo vetëm ndërsa ka bërë edhe xhiron e internetit. /EDS/

 

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment
Deri këtu të shkonte inati?

Nuk ka gjest më të shpifur se i këtij tifozi, arrestohet

21 Janar 2018 16:35

Një tifoz i Middlesbrough-ut akuzohet se urinoi në shishen e ujit të portierit të QPR-së dhe më pas e hodhi atë në fushë pas porte, që të përdorej nga futbollisti.

I gjithë episodi u filmua në një tjetër person. Në video duket fansi me një xhaketë të zezë dhe një kapele që po mbush shishen me urinë.

Pasi e mbyll, ai e hedh afër vendit të marrë.

Është e paqartë nëse gardiani Alex Smithies piu më vonë nga shishja.

Tifozët në Twitter thanë se personi përgjegjës u nxor jashtë nga punonjësit e stadiumit.

Ai më pas u arrestua nga polica.

Takimi i Championship-it përfundoi 3-0 në favor të Middlesbrough. 

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment
Ja çfarë bëri ylli i Chelsea-t pas fitores së bluve

Eden Hazard tregon klas me gjestin e tij brilant (video)

20 Janar 2018 19:10

Eden Hazard shkëlqeu në fitoren e thellë të Chelsea-t 4-0 kundër Brighton me një dopietë. Pas ndeshjes, belgu shkoi tek një tifoz i ri i kampionëve të Anglisë, i cili i kërkoi fanellën. Hazard me siguri duhet të ketë parë shënimin e fansit në një letër A4 që lexonte: “Hazard 10 a mund ta kem unë fanellën tënde?”. 27-vjeçari shkoi afër fëmijës, hoqi bluzën dhe ja dha atij. /EDS/

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment
Mesfushori anglez bëhet viral me videot e tij

VIDEO/ Lingard qëllon në shenjë, habitet Rashford

20 Janar 2018 16:02

Jesse Lingard është padyshim një nga lojtarët më fantastikë dhe shakatarë të Manchester United. Mesfushori 25-vjeçar çdo ditë poston nga një video “funny” në profilin e tij në “Instagram”, ku merr komente dhe pëlqime të shumta nga fansat. Madje, edhe vetë klubi i “Djajve të kuq”, i shpërndan videot e tij, të cilat janë vërtetë të këndshme.

Lojtarët dhe shakatë e shumta që bën me shokët e skuadrës, janë bërë të “famshme” në rrjetet sociale. Së fundmi, futbollisti anglez teksa luan me top në shtëpi, ka shfrytëzuar momentin që të provojë shënjestrën në “Lojën me shigjetë” (Darts). Siç mund të shikoni edhe në video, Jesse ka qëlluar në shenjë, ndërsa Rashford, shoku i tij i skuadrës ka mbetur i habitur nga shënjestra e tij. /EDS/

 

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment
Stadiumi i ri i kuqezinjve po vjen...

VIDEO/ Punime intensive, “Arena Kombëtare” drejt përfundimit

20 Janar 2018 12:07

Vazhdojnë punimet për ndërtimin e stadiumit të ri të Kombëtares Shqiptare. FSHF ka publikuar videon e radhës të punimeve që po bëhen për shtëpinë e re të kuqezinjve.

Siç mund të shikoni edhe në video, “Arena Kombëtare” është drejt përfundimit dhe shumë shpejt Panucci me djemtë do të shijojnë fushën e tyre të re. Deri në fund të vitit pritet të jetë gati. Tifozët kuqezi dhe ekipet kombëtare që nga moshat mezi presin që të shkelin në arenën e re kuqezi. /EDS/

 

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment