Portier që godet kështu nuk keni parë asnjëherë

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
4 Janar 2018 12:28
Gjuajtja përfekte e futbollistit sirian

Portieri i kombëtares siriane Ibrahim Alma ka bërë një goditje origjinale nga zona në ndeshjen ndaj Kinës që drejtohet nga Marcello Lippi. Futbollisti 26-vjeçar ndërsa duhej të ekzekutonte topin nga zona e tij, vendosi që ta gjuajë me dorën e djathtë dhe jo me këmbë.

Alma e gjuajti sa kishte fuqi dhe loja vazhdoi normalisht. Në këtë rast kujtojmë që ai ka vepruar njësoj sikurse volejbollistet kur gjatë ndeshjes gjuajnë shërbimet.

Video e këtij momenti fantastik është komentuar dhe vlerësuar nga tifozët dhe jo vetëm ndërsa ka bërë edhe xhiron e internetit. /EDS/

 

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike